Het Nieuwe Werken bij Macaw scoort het hoogst, zo blijkt uit onderzoek

Het nieuwe jaar begint goed voor Macaw met een nummer 1 positie van organisaties die Het Nieuwe Werken het best hebben geïntegreerd. Dit blijkt uit het deelonderzoek van Intermediairs Beste Werkgevers Onderzoek dat vorig jaar is gedaan. In dit deelonderzoek zijn vragen gesteld over ‘Thuiswerken / Het Nieuwe Werken’. Macaw werd eerder al door Intermediair benoemd tot Beste Werkgever van Nederland en scoort nu ook het hoogst als het om thuiswerkmogelijkheden gaat.

Het onderzoek is onder een kleine elfduizend hoogopgeleide medewerkers van zeventig (middel)grote Nederlandse bedrijven en organisaties gedaan. Eén van de conclusies van het onderzoek is dat hoogopgeleide werknemers die een deel van hun werk thuis verrichten, daar in grote meerderheid bijzonder positief over zijn. 77 procent van hen kan zich thuis (veel) beter concentreren; slechts 16 procent laat zich thuis wel eens afleiden door privézaken. Bijna vier op de vijf vindt bovendien de werk-privébalans duidelijk verbeterd (geen gedoe over kinderen uit school halen).

Meer regie over de eigen werkindeling
Hoogopgeleide werknemers van IT- en consultancybedrijven zijn het positiefst over Het Nieuwe Werken. Zij rapporteren dat hun bazen flexibel (thuis)werken actief stimuleren. Van alle onderzochte organisaties zijn de medewerkers van Macaw het positiefst over de thuiswerkcultuur. Op basis van de feedback van Macaw-medewerkers is de score voor de flexibele werktijden een 8.7, het thuiswerken scoort een 7.2, steun van leidinggevende een 8.2, de organisatie cultuur een 8.4 en de werk-privé balans een 8.1.

Ronald van Es, Financieel Directeur Macaw: “Bij Macaw zijn medewerkers voor een deel vrij in hoe ze hun werk inrichten, en op welke plek en tijd dat hen dat het beste uit komt. Dankzij de nieuwste technologieën, mail, chat, videoconferentie et cetera kunnen onze medewerkers ook altijd en overal werken. Natuurlijk zijn er daarbij grenzen die worden bepaald door klant, project of collega’s waar je mee moet samenwerken, dus met die vrijheid komt ook sterke verantwoordelijkheid van de medewerker hoe daarmee om te gaan. Maar liever eerst twee uur van huis werken omdat er een mega-file staat, dan die tijd nodeloos in de rij aan te sluiten. Het Nieuwe Werken is de laatste jaren erg ‘hot’ in de media, maar eerlijk gezegd hebben wij daar niet eens een formeel beleid op. Zolang medewerkers hun verantwoordelijkheid nemen, is er veel mogelijk en dat gaat echt al vele jaren terug.”

blog comments powered by Disqus
Maarten Wiese
Eric Kwerreveld
Antoni Dol
Dirk Zekveld
Maarten van den Dungen
Michel Heijman
Paul Steffens
Peter Roling
Annemarie Hendrikx
Karin van Oostrom
Maarten Sikkema
Rachelle Tunk
Niels de Groot
Mark de Haan
Frédérique Harmsze