Macaw ondersteunt Royal Haskoning bij inzicht in relatienetwerk met Microsoft CRM

Royal-Haskoning_logoDe implementatie van Microsoft CRM stelt Royal Haskoning in staat om het aantal centraal geregistreerde actieve contactpersonen drastisch te verhogen vanwege de synchronisatie mogelijkheden met Outlook.

Sinds Macaw de afgelopen paar jaar tegen steeds grotere (potentiële) CRM klanten aanlopen, hebben we een hoop mogen leren. Onder meer geduld. Grote CRM-implementaties vragen als sales cyclus veel, heel veel tijd. Zes tot twaalf maanden blijkt geen uitzondering te zijn. Dat betekent dat bij dit soort opdrachten een strakke focus essentieel is, evenals de samenwerking met Microsoft.

Een voorbeeld van een dergelijke samenwerking is Royal Haskoning. Begin 2007 is hard gewerkt aan een deal waarbij Royal Haskoning bedrijfsbreed Microsoft CRM heeft aangeschaft en Macaw de implementatie verricht. En zo is, na het mooie maatwerk van EasiPro en applicatie beheer, CRM de derde tak van sport die Royal Haskoning van Macaw afneemt.  De implementatie hiervan verloopt gefaseerd waarbij in oktober fase 1 van start is gegaan.

Dankzij de Royal Haskoning deal van 2500 CRM-licenties, schijnt Macaw in het zojuist afgeronde fiscale Microsoft jaar inmiddels aan twee van de top vijf grootste CRM-deals actief te hebben meegewerkt. Daarmee is Macaw voor wat betreft verkochte licentie aantallen één van de grootste spelers op het gebied van Microsoft CRM.

De zogenaamde fase 1 bestaat uit de data migratie en implementatie van de basis entiteiten Accounts, Contacts, Campaign Management and Activities. De implementatie van Microsoft CRM stelt Royal Haskoning in staat om het aantal centraal geregistreerde actieve contactpersonen drastisch te verhogen vanwege de synchronisatie-mogelijkheden met Microsoft Outlook. Fase 1 is erop gericht om de “rolodex-en” van alle individuele bureaus te verzamelen en te integreren in een toegankelijk, gebruiksvriendelijk CRM-systeem.

In combinatie hiermee wordt een stuk maatwerk gemaakt; de 'relatiematrix'.  Deze relatiematrix stelt alle Royal Haskoningers in staat te zien wie van hun collega’s bij welke klanten contact heeft. Waarom dit belangrijk is? Eén woord: cross-selling.

Royal Haskoning heeft geen salesorganisatie, het verkopen van de diensten/producten van Royal Haskoning wordt gedaan door vakinhoudelijke adviseurs. Om hen te helpen is deze relatiematrix een geweldige tool. Via een collega kunnen zij zich bij een klant laten introduceren of kunnen zij vast bij collega’s informatie inwinnen voor zij zelf een gesprek met een klant aangaan.

In hun huidige CRM-applicatie zitten circa 22.000 contactpersonen, gemiddeld dus nog geen 10 per adviseur. Door de integratie met Outlook zal dit aantal snel verdubbelen om op den duur te verdrievoudigen tot 60.000. Met een dergelijke hoeveelheid aan contacten is zowel een CRM-systeem als een relatiematrix eigenlijk onontbeerlijk.

Momenteel is Macaw bezig workshops te geven en gaat begin 2008 de pilotfase in zodat de geplande live datum van april 2008 gehaald kan worden.

blog comments powered by Disqus
Maarten Wiese
Eric Kwerreveld
Antoni Dol
Dirk Zekveld
Maarten van den Dungen
Michel Heijman
Paul Steffens
Peter Roling
Annemarie Hendrikx
Karin van Oostrom
Maarten Sikkema
Rachelle Tunk
Niels de Groot
Mark de Haan
Frédérique Harmsze